piątek, 6 maja 2016

Submarino zatopiona na Anfield

Villarreal CF przegrał 0:3 na wyjeździe z Liverpoolem FC w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy. Tym samym Submarino nie obronili jednobramkowej wygranej z pierwszego meczu i nie awansowali do finału.

Początek spotkania należał niespodziewanie do graczy trenera Marcelino. Niestety ani Mario ani Dos Santosowi nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Później już inicjatywa należała do gospodarzy, którzy bardzo szybko odrobili straty z pierwszego meczu. Mocno im w tym pomógł Bruno Soriano, który w zamieszaniu w polu karnym nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej siatki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od odważniejszych ataków Villarrealu, ale to gospodarze w 63. minucie zadali kolejny cios. Bramkę strzelił Daniel Sturridge po celnym prostopadłym podaniu Roberto Firmino.

Po stracie drugiej bramki gracze Villarrealu musieli już odważniej ruszyć do ataku i tu niestety swoje przysłowiowe trzy grosze włożył Węgierski arbiter. Najpierw nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po faulu na Denisie Suárezie, by po chwili w 71. minucie pokazać drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę Victorowi Ruizowi.

Grający w osłabieniu Submarino nie byli już w stanie nic zrobić i w 81. minucie zostali jeszcze dobici przez Adama Lallanę.

Z najciekawszymi sytuacjami spotkania i jak padały gole możecie możecie się zapoznać klikając w poniższy skrót wideo.

Liverpool FC vs Villarreal CF - 3:0 (1:0)
1:0 Bruno (sam.7')
2:0 Sturridge (63')
3:0 Lallana (81')