piątek, 21 października 2016

Remis na tureckiej ziemi

Villarreal CF zremisował 2:2 na wyjeździe z tureckim Osmanlisporem FK w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu grupy L rumuńska Steaua Bukareszt zremisowała u siebie 1:1 ze szwajcarskim FC Zurich.

Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała by Submarino wywalczyła choćby punkt na tureckiej ziemi. Gospodarze do przerwy prowadzili już 2:0 po dwóch bramkach rumuńskiego napastnika Raula Rusescu. Obie bramki padły w odstępie jednej minuty od siebie.

W 53. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał pomocnik gospodarzy Mehmet Guven. Ponadto arbiter podyktował rzut karny dla Villarreal, ale został on zmarnowany przez Borre. Na całe szczęście po chwili kontaktowego gola strzelił N'Diaye, a w 74. minucie do wyrównania doprowadził Pato po asyście Rukaviny.

Na półmetku rywalizacji grupowej Villarreal jest liderem z 5 punktami na koncie, drugi jest Osmanlispor z 4 pkt., trzeci FC Zurich również z 4 pkt., a tabelę zamyka Steaua Bukareszt z 2 oczkami na koncie.

Osmanlispor FK vs Villarreal CF - 2:2 (2:0)
1:0 Rusescu (23')
2:0 Rusescu (24')
2:1 N'Diaye (56')
2:2 Pato (74')

Osmanlispor FK: Arikan - Pinto, Demir, Curuksu, Vrsajevic, Lawal (39' Guwen), Ndiaye, Delarge, Maher (57' Prochazka), Umar, Rusescu (80' Regattin).

Villarreal CF: Fernandez - Rukavina, Alvaro, Bonera, Angel, dos Santos (70' Soriano), N'Diaye (82' Sansone), Bruno, Samu, Borre (65' Bakambu), Pato.

Czerwona kartka: 53' Guwen (Osmanlispor).

Żółte kartki: Guwen, Demir - Borre, Castillejo, Alvaro.