poniedziałek, 24 października 2016

Zwycięstwo wyszarpane w końcówce

Villarreal CF pokonał u siebie 2:1 Las Palmas, w spotkaniu 9. kolejki La Liga Santander. Submarino wciąż pozostaje jedyną drużyną obok Realu Madryt, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze porażki i z 19 punktami na koncie zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Villarreal pierwszą sytuację miał już w dziewiątej minucie spotkania. Bakambu skutecznie dobijał uderzenie jednego z partnerów, ale w momencie strzału, był na pozycji spalonej.

Odpowiedź i zarazem pierwsze ostrzeżenie ze strony Las Palmas nadeszło w 26. minucie, gdy sytuacji jeden na jeden z bramkarzem nie wykorzystał Viera.

Sześć minut później nieprawdopodobną bramkę zdobył Kevin Prince-Boateng. Piętką piłkę zgrywał Tana, a reprezentant Ghany nożycami pokonał Asenjo!

Gospodarze zdołali wyrównać dopiero w drugiej części po tym, jak faulu we własnym polu karnym dopuścił się Mesa. Rzutu karnego nie zmarnował Sansone.

Gdy wszystko wskazywało na podział punktów, w ostatniej akcji Soriano zagrał na wolne pole do Bakambu i napastnik zapewnił komplet punktów Łodziom Podwodnym!