wtorek, 26 września 2017

Javier Calleja nowym trenerem

Po niedzielnej porażce 0:4 z Getafe z funkcji trenera Villarreal CF został zwolniony Fran Escriba. Jego miejsce zajął Javier Calleja, który do tej pory prowadził drużynę rezerw Submarino.

Javier Calleja objął pierwszy zespół po kilku latach pracy na szczeblu młodzieżowym w klubie. Będzie to dla niego pierwsza praca w klubie z LaLiga. Z młodzieżowym zespołem Calleja trzykrotnie wygrywał ligę na tym szczeblu wiekowym oraz młodzieżowy Puchar Hiszpanii. Spod jego skrzydeł wyszli tacy zawodnicy, jak Adrian Marin, Alfonso Pedraza czy Rodri Hernandez.

W obecnym sezonie pod wodzą 39-letniego trenera, Villarreal B w Segunda Division B zdobył 14 punktów w sześciu meczach i aktualnie zajmuje drugiego miejsca w tabeli, ustępując tylko Elche i RCD Mallorce.

Calleja ma za sobą również całkiem udaną karierę piłkarską. Wychowanek Onda FC w Villarreal pojawił się w 1999 roku, ale po siedmiu latach przeniósł się do Malagi, w której spędził następne trzy sezony. Karierę kończył jako zawodnik Osasuny w 2012 roku.

villarrealcf.es

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz