piątek, 24 listopada 2017

Wygrana w Astanie i awans

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 3:2 kazaski FC Astana w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu grupy A czeska Slavią Praga wygrał na wyjeździe 2:0 z izraelskim Maccabi Tel Aviv.

Submarino dzięki wygranej na trudnym terenie zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej i to z pierwszego miejsca, gdyż mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań od drugiej Slavii Praga, która traci 3 punkty do Villarrealu.

Tabela grupy A:
1. Villarreal CF - 11 pkt.
2. Slavia Praga - 8 pkt.
3. FC Astana - 7 pkt.
4. Maccabi Tel Aviv - 1 pkt.

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania z nadzieją na zapewnienie sobie w tej kolejce awansu do fazy pucharowej. W lepszej sytuacji było Villarreal, które potrzebowało jedynie zwycięstwa, podczas gdy Astana musiała nie tylko wygrać, ale także liczyć na korzystne rozstrzygnięciem w drugim meczu.

Pierwszej bramki w czwartkowym pojedynku w Astanie doczekaliśmy się w 22. minucie. Wówczas bramkarza Żółtych Łodzi Podwodnych pięknym uderzeniem zza pola karnego pokonał Junio Kabananga.

W kolejnych minutach goście szukali okazji do wyrównania i udało im się tego dokonać w 40. minucie. Carlos Bacca wystąpił w roli asystenta, a piłkę do siatki gospodarzy skierował Daniel Raba.

W 65. minucie Villarreal wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Cedric Bakambu, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykorzystał prostopadłe podanie Nicoli Sansone.

W 83. minucie Żółte Łodzie Podwodne ostatecznie rozstrzygnęły losy rywalizacji na swoją korzyść.  Wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bakambu. Gospodarze ambitnie walczyli do końca, ale wystarczyło to jedynie na kontaktowe trafienie Twumasiego.

FK Astana - Villarreal CF 2:3 (1:1)
1:0 Kabananga 22'