czwartek, 24 maja 2018

Rodri sprzedany do Atletico


Villarreal sprzedał 21-letniego Rodriego do Atletico Madryt. Aktualny wicemistrz Hiszpanii zapłacił za niego 20 mln euro i podpisał umowę ważną do końca czerwca 2022 roku.

Rodrigo Hernández Cascante w ostatnim sezonie wystąpił w 47 oficjalnych spotkaniach Submarino, strzelił w nich 1 bramkę a przy 4 asystował. Do Villarrealu przyszedł jako 15-latek z drużyn młodzieżowych Atletico Madryt.

Transfer Rodriego ustalono już w grudniu 2017 roku, ale ustalono wówczas, że młodzieżowy reprezentant Hiszpanii dokończy sezon w Villarreal (Atletico miało wtedy zakaz transferowy). Teraz umowa formalnie została sfinalizowana. 

Co ciekawe cztery lata temu Rodri został skreślony w Atletico, bo osoby zajmujące się szkoleniem uważały, że ma zbyt mikre warunki fizyczne do gry w piłkę na wysokim poziomie. Niski i wątły Rodri został odpalony i przeniósł się do Villarrealu. To niesamowite, bo w trzy lata Rodrigo urósł i niespodziewanie przybrał na masie. Dzisiaj 21-latek mierzy już 190 centymetrów wzrostu i nie widać u niego żadnych problemów, szczególnie pod względem fizycznym. Ktoś, kto pozwolił mu opuścić Atletico, srogo się pomylił. Teraz szefowie Atletico naprawiają błędy i muszą zapłacić ponad 20 milionów euro, żeby odzyskać utalentowanego pomocnika, którego kariera nabrała rozpędu.

sports.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz