piątek, 5 października 2018

Szalony mecz w Moskwie

Villarreal CF zremisował na wyjeździe 3:3 ze Spartakiem Moskwa w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu grupy G pokonał u siebie 2:1  Rapid Wiedeń.

Villarreal na prowadzenie wyszedł dość szybko, bo już w 13. minucie meczu. Karl Toko Ekambi z impetem wpadł w pole karne, minął dwóch obrońców Spartaka i oddał mocny strzał z okolicy czternastego metra. Aleksandr Maksimenko nie miał szans przy obronie tego strzału. Dwadzieścia minut później w Moskwie był już remis. Ze Luis nie mylił się podczas wykonywania rzutu karnego.

Kolejny gol padł tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Pablo Fornals otrzymał podanie na linii pola karnego, przechytrzył jednego z obrońców gospodarzy i wyprowadził Villarreal na prowadzenie. Spartak przez długi czas nie potrafił wyprowadzić skutecznej akcji. Losy spotkania zmieniły się w samej końcówce. Ponownie do bramki gości trafił Ze Luis. Pięć minut przed ostatnim gwizdkiem gola strzelił Lorenzo Melgarejo.

Gdy wydawało się, że Spartak wygra to spotkanie, w ostatniej minucie arbiter podyktował rzut karnym. Do piłki podszedł Cazorla i pokonał golkipera gospodarzy.