poniedziałek, 1 października 2018

Wtopa z beniaminkiem

Villarreal CF przegrał 0:1 na Estadio La Ceramica z Realem Valladolid w spotkaniu 7. kolejki La Liga Santander 2018/2019. Jedyną bramkę meczu w 53. minucie strzelił Leonardo Suarez, gracz Submarino wypożyczony na rok do beniaminka La Liga.

To już chyba poważny kryzys Żółtej Łodzi Podwodnej. Przez całą pierwszą połowę ciekawych akcji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo i piłkarze schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Zaraz na początku drugiej części gry Real Valladolid wyszedł na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym do piłki doszedł Leonardo Suarez, który oddał na tyle precyzyjne uderzenie, że bramkarz Żółtej Łodzi Podwodnej nie miał szans na dobrą interwencję.

Villarreal grając przed własną publicznością przejął zdecydowanie inicjatywę. Dopiero w końcówce meczu arbiter postanowił podyktować rzut karny po zagraniu ręką jednego z graczy Realu Valladolid. Gerard Moreno uderzył jednak w sam środek bramki i nie doprowadził do wyrównania.

Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Realu Valladolid.