niedziela, 23 maja 2021

Postraszyli Królewskich

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 0:2 z Realem Madryt w spotkaniu ostatniej 37. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Submarino zakończyli rozgrywki ligowe na 7. miejscu i awansowali do Europa Conference League.

Przed meczem Villarreal miał już zapewniony awans do europejskich pucharów, ale w razie zwycięstwa i potknięcia Betisu lub Realu Sociedad San Sebastian mogli zapewnić sobie prawo gry w Lidze Europy, a nie Europa Conference League i do 86. minuty gry wszystko układało się po ich myśli. Prowadzili 1:0 z walczącym o mistrzostwo Realem Madryt, a Real Sociedad remisował 0:0 z Osasuną. Niestety w 86. minucie zwycięskiego gola dla Basków strzelił Alexander Isak, a w końcówce Królewscy strzelili dwa gole i wygrali mecz.

Villarreal objął prowadzenie w 21. minucie. Do piłki w polu karnym dopadł Pino i sytuacyjnym uderzeniem pokonał Courtois. Chwilę później gospodarze domagali się rzutu karnego za zagranie ręką. Sędzia nakazał jednak grać dalej.

Kolejny raz gorąco w polu karnym gości było w 34. minucie. Modrić świetnym dryblingiem wypracował sobie miejsce do oddania strzału, lecz piłka minęła słupek. Na celny strzał Real czekał do doliczonego czasu pierwszej połowy, ale piłkę po uderzeniu głową Casemiro złapał Rulli.

Po przerwie "Królewscy" mieli dużą przewagę, ale długo nie potrafili zrobić z niej pożytki. Co prawda w 55. minucie piłkę do bramki wbił Benzema, ale sędzia po analizie VAR nie uznali jego trafienia. Francuz był na centymetrowym spalonym.

Benzema miał świetną okazję też w 66. minucie. Bramkarz Villarrealu podał piłkę pod jego nogi, lecz napastnik Realu nie potrafił wykorzystać jego błędu. W końcówce meczu próbował raz jeszcze próbował Modrić, ale piłka po jego strzale z dystansu poleciała obok słupka.

Real wyrównał dopiero w 87. minucie. Do bramki trafił Benzema - piłka po jego strzale trafiła w okienko. Już w doliczonym czasie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Modrić.

Villarreal CF może w przyszłym sezonie zagrać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Musi jednak pokonać w finale LE Manchester United. Mecz finałowy już w najbliższą środę w Gdańsku.

Relacja z meczu za: meczyki.pl