niedziela, 1 sierpnia 2021

Porażka z Olimpique Marsylia

W sobotni wieczór Villarreal CF rozegrał na wyjeździe towarzyskie spotkanie z Olimpique Marsylia. Mecz zakończył się porażką 1:2, a Submarino prawie przez całą drugą połowę grała w osłabieniu.

Villarreal w czterech ostatnich meczach towarzyskich nie potrafił odnieść zwycięstwa. Tym razem ekipa Unai Emerego musiała uznać wyższość Olimpique Marsylia. Mecz miał nieszczęśliwy przebieg dla Submarino. Najpierw w 9. minucie samobójczą bramkę strzelił Fer Nino, a na początku drugiej połowy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Juan Foyth. Ponadto za protesty na trybuny został wyrzucony trener Emery.

Już w najbliższą środę Villarreal zmierzy się w kolejnym meczu towarzyskim z angielskim Leicester City. Spotkanie zostanie rozegrane w Anglii, jak i kolejny pojedynek w sobotę z Leeds United.

Olimpique Marsylia vs. Villarreal CF - 2:1 (1:0)
1:0 Fer Nino (sam. 9')
2:0 Dimitri Payet (58')
2:1 Alberto Moreno (88')

Olympique de Marsella: Mandanda - Balerdi, Saliba, Peres - Rongier, Gueye, Payet, Guendouzi, Gerson - Under, Henrique.
weszli na zmiany: Álvaro González, Konrad, Dieng, Radonjic i Targhalline.

Villarreal CF: Asenjo - Mario Gaspar, Albiol, Mandi, Pedraza - Morlanes, Foyth, Trigueros - Yeremy Pino, Fer Niño, Nikita Iosifov.
weszli na zmiany: Rubén Peña, Alberto Moreno, Álex Millán, Álex Baena, Cuenca i Ontiveros.

Czerwona kartka: 49' Juan Foyth (Villarreal).