czwartek, 5 sierpnia 2021

Wciąż bez wygranej

W środowy wieczór Villarreal CF rozegrał na wyjeździe towarzyskie spotkanie z Leicester City. Mecz zakończył się porażką 2:3, a Submarino już w piątym meczu nie potrafią wygrać spotkania.

Villarreal CF przygotowujący się do meczu o Superpuchar Europy z Chelesea Londyn (11 sierpnia w Glasgow) wciąż nie potrafi odnieść zwycięstwa w meczu towarzyskim. Po środowym meczu bilans spotkań w okresie przygotowawczym to 2 remisy i 3 porażki. Ostatnią okazją by przełamać tą niemoc będzie sobotnie spotkanie z Leeds United.

Większa część pierwszej połowy spotkania była bardzo wyrównana i to nawet ekipa Unai Emerego jako pierwsza mogła objąć prowadzenie, ale strzał głową Fer Niño po świetnym dośrodkowaniu Morlanesa minimalnie był niecelny. W końcówce wydarzyła się jednak katastrofa i gospodarze w przeciągu dwóch minut strzelili dwa gole.

Początek drugiej ponownie należał do Lisów, którzy w 51. minucie podwyższyli wynik na 3:0 po trafieniu Ayoze Péreza. Gdy wydawało się, że jest już po meczu Submarino przystąpili do odrabiania strat. Najpierw w 75. minucie Fer Niño strzelił na 3:1 po wspaniałym podaniu Rubéna Peñy, a trafienie kontaktowe w 83. minucie po pomyłce Warda, strzelił Álex Millán. Niestety w końcówce nie udało już się doprowadzić do remisu.

Lecicester City vs Villarreal CF - 3:2 (2:0)
1-0. Min. 40: Söyüncü.
2-0. Min. 41: Barnes.
3-0. Min. 51: Ayoze Pérez.
3-1. Min. 75: Fer Niño.
3-2. Min. 83 : Álex Millán.

Leicester City: Schmeichel - Ricardo, Fofana, Söyüncü, Bertrand - Tielemans, Ndidi - Pérez, Maddison, Barnes - Vardy.
Weszli na zmiany: Ward, Pereira, Dewsbury-Hall, Daka, Soumaré, Nelson, Benković, Amartey, Thomas, Albrighton, Iheanacho i Praet,.

Villarreal CF: Asenjo; Mario Gaspar, Albiol, Mandi, Alberto Moreno; Yeremy Pino, Morlanes, Foyth, Trigueros; Gerard Moreno y Fer Niño.
Weszli na zmiany: Pedraza, Nikita Iosifov, Álex Baena, Álex Millán i Dani Raba.