niedziela, 8 sierpnia 2021

Sprawdzian generalny na remis

W sobotni wieczór Villarreal CF rozegrał swój ostatni mecz sparingowy przed środowym meczem o Superpuchar z Chelsea Londyn. Żółta Łódź Podwodna zremisowała na wyjeździe 2:2 z Leeds United.

Ekipa Unai Emerego zakończyła pretemporadę bez zwycięstwa (3 remisy i 3 porażki). Jednak sobotnie spotkanie z mocnym Leeds United daje jakiś promyk nadziei przed środowym meczem w Glasgow.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Villarreal CF. Już pierwsza akcja (15 sekunda!) przyniosła Submarino gola. Gerard Moreno po pierwszym podaniu znalazł się w dogodnej sytuacji, a jego podanie wzdłuż bramki Koch tak przeciął, że piłkę wbił do swojej bramki. Niestety gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Mateusza Klicha w 9. minucie i w kolejnych minutach przeważali, a po golu Bamforda w 39. minucie schodzili na przerwę prowadząc.

W drugiej połowie Emery wprowadził na boisko Albiola, Morlanesa i Boulayé Dia. Przełożyło się to na lepszą grę Submarino czego efektem był wyrównujący gola Raby w 81. minucie.

Leeds United vs Villarreal CF - 3:2 (2:0)
0-1, min. 1: Koch (sam.)
1-1, min. 9: Klich
2-1, min 39: Bamford;