czwartek, 30 września 2021

LM: Pechowa porażka na Old Traford

Villarreal CF przegrał 1:2 na wyjeździe z Manchester United w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innym meczu grupy F Atalanta Bergamo wygrała u siebie 1:0 z Young Boys Berno.

W pierwszej połowie dosyć lepiej sprawowali się piłkarze Villarrealu, choć to Czerwone Diabły były faworytem. David De Gea zagrał jednak popisowe 45 minut i mimo wielu ataków rywali ani razu nie skapitulował, dlatego na tablicy wyników utrzymał się bezbramkowy remis. Manchester United sprawiło wrażenie, jakby przespało pierwszą połowę.

W drugiej połowie mecz był już nieco bardziej wyrównany, oglądaliśmy także zdecydowanie więcej strzałów celnych. Villarreal po wznowieniu gry szybko objął prowadzenie. W 53. minucie Paco Alcacer uderzeniem w lewy dolny róg bramki pokonał De Geę. Radość gości nie trwała długo, ponieważ chwilę później dogranie Bruno Fenandesa wykorzystał Alex Telles i ponownie mieliśmy remis.

W doliczonym czasie gry swoją wartość dla zespołu po raz kolejny pokazał Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w 95. minucie wykorzystał podanie od Lingarda i pokonał bramkarza, zapewniając Manchesterowi United komplet punktów. W następnej kolejce Ligi Mistrzów Czerwone Diabły zmierzą się z Atalantą, a Villarreal z Young Boys.