niedziela, 24 października 2021

Baskowie za mocni

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 1:2 z Athletic Bilbao w spotkaniu 10. kolejki La Liga Santander 2021/2022. Submarino po drugiej kolejnej porażce zanotowali spadek na 13. pozycję w tabeli.

Mecz miał wyrównany przebieg. Submarino mogła objąć prowadzenie już w 1. minucie za sprawą Danjumy, ale górą był bramkarz gospodarzy Unai Simón. Gospodarze w 11. minucie odpowiedzieli uderzeniem Iñakiego Williamsa.

W 14. minucie Athletic objął prowadzenie. Lewą stroną akcję przeprowadził Iñaki Williams, a jego podanie w pole karne do bramki wpakował wślizgiem Raul Garcia. Nie była to jedyna zła wiadomość dla fanów Villarrealu, bo w 20. minucie z urazem boisko musiał opuścić Gerard Moreno.

Gracze Żółtej Łodzi Podwodnej nie załamali się jednak tymi dwoma ciosami i w 31. minucie doprowadzili do wyrównania. Akcję lewą stroną przeprowadził Danjuma, a jego podanie strzałem z linii pola bramkowego na gola zamienił Coquelin. Od tego momentu przewagę osiągnęli gracz Unai Emerego, ale wynik do przerwy się już nie zmienił.

Na początku drugiej połowy Villarreal CF wciąż przeważał i dążył do zdobycia zwycięskiej bramki. Najlepszą okazję miał w 56. minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Danjuma, a jego strzał na długi słupek Unai Simon z trudem wybił na rzut rożny.

Niestety po godzinie gry do ataku ruszyli gospodarze. W 60. minucie Rulli z trudem obronił strzał Lekue. W 74. minucie Alberto Moreno nadepnął na stopę Lekue i arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola w 77. minucie zamienił Muniain. W 81. minucie arbiter ponownie wskazał na 11 metr po faulu Estupiñána na Muniainie, ale tym razem Rulli obronił strzał Berenguera. Niestety Villarreal nie był już w stanie odrobić straty i doznał drugą kolejną porażkę w tym sezonie.