sobota, 9 października 2021

Serge Aurier graczem Villarreal CF

W poniedziałek władze Villarreal CF oficjalnie ogłosiły podpisanie umowy z obrońcą Serge Aurierem, który ostatnio grał Tottenhamie. Gracz podpisał z klubem roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia na dwa kolejne lata.

Choć okno transferowe zostało zamknięte już ponad miesiąc temu to klubu wciąż mogą podpisywać umowy z graczami bez kontraktu. Takim był właśnie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, któremu z końcem czerwca br. wygasła umowa z Tottenhamem Hotspurs.

Obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał kontrakt i wyjechał na zgrupowanie swojej kadry narodowej. Po powrocie z niego zostanie oficjalnie zaprezentowany i dołączy do treningów ze swoimi nowymi kolegami.

Serge Aurier ma 28 lat. Swoją karierę rozpoczynał jak wielu piłkarzy z Afryki we Francji. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był Lens, następnie Toulouse. W lecie 2014 roku został zakupiony przez Paris SG i był zawodnikiem paryskiego klubu do sierpnia 2017 roku. Wówczas za 25 mln euro trafił do Tottenhamu, w barwach którego przez 4 sezony wystąpił w 77 spotkaniach ligowych, strzelił 5 bramek i zanotował 12 asyst. Do tego można doliczyć 12 spotkań w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi (2 bramki i 1 asysta) oraz 21 spotkań w Lidze Mistrzów i Lidze Europy (1 gol i 5 asyst). Ma również na swoim koncie 58 spotkań w reprezentacji narodowej Wybrzeża Kości Słoniowej.

villarrealcf.es

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz