środa, 29 grudnia 2021

Podsumowanie 2021 roku

Rok 2021 zapisze się złotymi zgłoskami w historii Villarreal CF. Submarino pokonując w Gdańsku po serii rzutów karnych Manchester United triumfowała w Lidze Europy i tym samym wywalczyła swój pierwszy puchar/tytuł w krótkiej historii klubu.

Wygrana w LE to nie jedyna rzecz, którą może poszczycić się ekipa Unai Emerego. Jest ona również najbardziej bramkostrzelną hiszpańską drużyną w 2021 roku. Villarreal CF zamyka rok z 114 golami w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. Wyprzedził tym samym FC Barcelonę (107 goli) i Real Madryt (104 gole).

Warto wyróżnić również napastnika Gerarda Moreno. Katalończyk w 2021 roku strzelił 31 goli dla Submarino i 1 dla reprezentacji Hiszpanii.

Jeżeli chodzi o aktualną sytuację Submarino w różnych rozgrywkach, to w lidze po udanej końcówce roku awansowali na 9. pozycję i tracą już tylko 4 oczka do strefy pucharowej. Wciąż grają w Pucharze Króla, gdzie awansowali do 1/16 finału, gdzie w styczniu zagrają na wyjeździe ze Sportingiem Gijon. No i chyba najważniejszy sukces, jakim jest wyjście z trudnej grupy w LM i bój w 1/8 finału z Juventusem Turyn.

villarrealcf.es

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz