czwartek, 18 sierpnia 2022

Boulaye Dia wypożyczony

Napastnik Boulaye Dia został wypożyczony na rok z opcją wykupu do włoskiej US Salernitana. Włosi po roku będą mogli go wykupić za 12 mln euro.

25-letni Senegalczyk na Estadio La Cerámica trafił zeszłego lata. Snajper wzmacniał szeregi ekipy z miasta nieopodal Walencji po udanym sezonie w Stade Reims, w którym zdobył aż 14 bramek w samej Ligue 1.

Dobra forma z francuskich boisk nie przełożyła się na nowe hiszpańskie realia. Dia miał problemy z regularną grą i nie potrafił przekonać do siebie Unaia Emery’ego. Jego dorobek z poprzedniej kampanii - siedem goli w 35 spotkaniach - tylko pogłębił trudną sytuację.

„Żółta łódź podwodna” wzmocniła w trwającym mercato pozycję „dziewiątki” José Luisem Moralesem i Nicolas Jacksonem, awansowanym do pierwszej kadry z cantery.

Dia zdawał sobie sprawę, że jego pozycja w Villarrealu osłabnie jeszcze bardziej, a więc poprosił o transfer.

Ostatecznie 25-latek dopiął swego i nawiązał współpracę z włoską Salernitaną początkowo na zasadzie rocznego wypożyczenia. Włosi zawarli w porozumieniu opcję wykupu, która wejdzie w życie po wpłacie na konto drugiej strony 12 milionów euro.

Jeśli „Granata” dokona transferu definitywnego, będziemy świadkami największego zakupu w jej historii. Obecny rekord, ustanowiony zresztą podczas obecnego okna, to siedem milionów przeznaczonych na angaż Matteo Lovato z Atalanty.

transfery.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz