wtorek, 18 października 2022

Ligowe przełamanie

Villarreal CF pokonał na Estadi Ciutat de València 2:0 Osasunę Pampelunę w spotkaniu 9. kolejki La Liga Santander 2022/2023. Submarino w końcu wygrali po serii 4 kolejnych ligowych spotkań bez wygranej.

Dwie porażki i dwa remisy kosztowały ekipę Unai Emerego spadkiem w tabeli na miejsce nie dające kwalifikacji do europejskich pucharów. Poniedziałkowa wygrana pozwoliła ponownie zameldować się w pierwszej siódemce.

Bohaterem spotkania był holenderski napastnik Arnaut Danjuma, który najpierw w 42. minucie otworzył wynik spotkania po podaniu Nicolasa Jacksona, a w 52. minucie wykorzystał rzut karny po faulu bramkarza w polu karnym na Alexie Baenie.