poniedziałek, 24 października 2022

Wymęczona wygrana z Almerią

Villarreal CF pokonał na Estadi Ciutat de València 2:1 UD Almerię w spotkaniu 11. kolejki La Liga Santander 2022/2023. Submarino dzięki temu nie stracili dystansu do ekip walczących o europejskie puchary.

Mecz rozpoczęła minuta ciszy ku pamięci zmarłego wiceprezydenta José Manuela Llanezy. Jak się okazało nie był to ostatni akcent jemu poświęcony.

Choć w pierwszej połowie dominowali gospodarze, to na przerwę schodzili przegrywając po trafieniu dla gości w 31. minucie Melero. W 56. minucie do remisu doprowadził Alex Baena i w ramach cieszynki zaciągnął sobie na głowę koszulkę i pokazał trykot poświęcony zmarłemu Jose Manuelowi. Niestety wcześniej miał już żółtą kartkę i bezduszny arbiter pokazał mu za ten gest drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Pomimo gry w osłabieniu sprawiedliwości stało się zadość i w doliczonym czasie gry Parejo obsłużył kapitalnym podaniem Jacksona, a ten zapewnił komplet punktów dla Żółtej Łodzi Podwodnej.