poniedziałek, 24 października 2022

Unai Emery opuszcza Submarino!

Unai Emery nie jest już trenerem Villarreal CF. Twórca największego sukcesu Submarino będzie prowadził angielską Aston Villę. Klub dziękuje mu za pracę i życzy powodzenia w dalszej karierze.

Umowa Unai Emerego z Villarreal CF obowiązywała do końca czerwca 2023 roku. Był w niej jednak zapis, że może on opuścić klub jeżeli jego nowy pracodawca zapłaci 6 mln euro. Angielski klub po zwolnieniu Stevena Gerrarda właśnie się na to zdecydował i tym samym Emery powraca do Anglii gdzie prowadził Arsenal.

Zainteresowanie Aston Villi jego osobą pojawiło się już latem. Wówczas Emery nie zdecydował się na przenosiny. Teraz mając na uwadze przerwę reprezentacyjną związaną z MŚ postanowił rozpocząć swój nowy etap w karierze. W nowym klubie obejmie prace z dniem 1 listopada.

Submarino pod jego wodzą osiągnęli swój największy sukces w historii triumfując w Gdańsku w Lidze Europy. W poprzednim sezonie doszli również w Lidze Mistrzów do półfinału. 

We wtorek o godzinie 12:00 ma się odbyć specjalna konferencja prasowa na której pożegna się on z dotychczasowym klubem. Zajęciami Villarreal CF tymczasowo pokieruje dyrektor sportowy Miguel Ángel Tena.

W hiszpańskich mediach pojawiły się już kandydatury na nowego trenera Żółtej Łodzi Podwodnej. Pierwszą jest Marcelino García Toral, który w latach 2013-2016 prowadził już zespół z La Ceramika. Drugą Argentyńczyk  Marcelo Gallardo, który w ostatnich latach z sukcesami prowadził słynne River Plate.

marca.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz