sobota, 8 kwietnia 2017

Cenne 3 punkty

Villarreal CF pokonał u siebie 3:1 Athletic Bilbao w spotkaniu 31. kolejki La Liga Santander. Tym samym obronili 5. pozycję w tabeli i zwiększyli swoją przewagę nad Baskami do 4 oczek.

Submarino rywalizują o 5. miejsce w tabeli (daje bezpośrednie prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy) z dwoma ekipami z Kraju Basków, Athletic Bilbao i Realem Sociedad San Sebastian. Dlatego piątkowy mecz pomiędzy sąsiadami w tabeli miał spore znaczenie. W razie porażki Villarreal zostałby wyprzedzony w tabeli przez Athletic, a prawdopodobnie również przez Real Sosciedad, który w poniedziałek podejmuje u siebie słaby Sporting Gijon. Tak się jednak nie stało i ekipa Frana Escribi zgarnęła komplet punktów i odskoczyła od ekipy z Bilbao na 4 oczka.

Pierwszego gola kibice na El Madrigal doczekali się w 17. minucie. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził wówczas Victor Ruiz, do którego piłka trafiła dość przypadkowo po interwencji obrońcy Athletic Bilbao.

Radość Żółtych Łodzi Podwodnych nie trwała jednak długo, bowiem trzy minuty później Baskowie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu Benata Etxebarii z rzutu rożnego, piłka trafiła prosto na nogę niepilnowanego Aymerica Laporte, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Dwie minuty po przerwie Villarreal ponownie był na prowadzeniu. Po podaniu Roberto Soriano, z piłką w pole karne wpadł Cedric Bakambu, a następnie precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości.

W 58. minucie Villarreal prowadziło już 3:1. Piłkę z bliska do siatki skierował Adrian Lopez, który wykorzystał zgranie głową Victora Ruiza. Od 74. minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Victora Ruiza. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie.