piątek, 22 września 2017

Bezbramkowy remis z Espanyolem

Villarreal CF zremisował u siebie 0:0 z Espanyolem Barcelona w spotkaniu 5. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Tym samym drużyna Frana Escriby po raz pierwszy w tym sezonie podzieliła się punktami, po dwóch porażkach i dwóch zwycięstwach.

Po dwóch kolejnych ligowych zwycięstwach, ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej miała nadzieję na przedłużenie tej passy wobec drużyny z Katalonii, która nie mogła zanotować początku sezonu do udanych. W czterech meczach zawodnicy Quique Floresa zdobyli zaledwie cztery punkty, choć przed tygodniem pokazali się z dobrej strony w wygranym 2:1 starciu z Celtą Vigo.

Od początku spotkania to Espanyol tworzył sobie groźniejsze okazje za sprawą Leo Baptistao i Jose Jurado, ale w ósmej minucie to gospodarze trafili do siatki. W sytuacji tej arbiter dopatrzył się jednak faulu Rodriego Hernandeza na bramkarzu Katalończyków. Groźnie zrobiło się dopiero pod koniec pierwszej połowy - dwie znakomite okazje bramkowe mieli odpowiednio Cedric Bakambu i Samu Castillejo, ale w obu lepszy okazał się Pau Lopez.

Po przerwie mecz stał na wyrównanym poziomie, ale ponownie to Espanyol był bardziej konkretny w ofensywie. Bohaterem Villarreal był Mariano Barbosa, który dwukrotnie uratował swój zespół po uderzeniach Gerarda Moreno. Ostatecznie żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com