niedziela, 24 grudnia 2017

Derby regionu dla Submarino!

Villarreal CF wygrał na wyjeździe 1:0 z Valencią CF w spotkaniu 17. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Tym samym Submarino zbliżyli się w tabeli do 5. Sevilli na 2 punkty i 4. Realu Madryt na 4 oczka.

Od samego początku zdecydowaną inicjatywę objęli gospodarze, a najbardziej aktywny tradycyjnie był Simone Zaza, który biegał na całej długości boiska. Pierwszy cios wyprowadzili jednak goście - w 24. minucie Pablo Fornals dograł na wolne pole do Carlosa Bakki, a ten ze stoickim spokojem pokonał Neto.

Od tego momentu Valencia zaczęła pościg za wynikiem. Mogła, a nawet powinna dostać do tego okazję jeszcze w pierwszej połowie, ale sędzia nie zauważył wyraźnego zagrania ręką przez Alvaro Gonzaleza we własnym polu karnym, popełniając bardzo poważny błąd.

Kwadrans po przerwie sprawy dla Valencii jeszcze bardziej się skomplikowały, kiedy to w przeciągu dwóch minut dwie żółte kartki obejrzał Simone Zaza. Pomimo gry w osłabieniu, podopieczni Marcelino w dalszym ciągu byli stroną przeważającą, ale za każdym razem Villarreal potrafił odpierać wszelkie ataki Nietoperzy.

Na siedem minut przed końcem siły się wyrównały, kiedy drugie ,,żółtko" obejrzał Manu Trigueros, ale nie pomogło to Valencii w odrobieniu strat. Podopieczni Marcelino zanotowali zatem drugą porażkę w trzech ostatnich meczach i do liderującej FC Barcelony tracą już 11 punktów.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com