piątek, 5 stycznia 2018

Bakambu sprzedany do Chin

Napastnik Cedric Bakambu został sprzedany do Beijing Guoan. Chiński klub zapłaci za niego 40 mln euro, czyli tyle ile wynosiła klauzula wykupu w jego kontrakcie z Submarino. Tym samym stał się najdrożej sprzedanym graczem w historii klubu.

W rozmowie z klubowymi mediami, Bakambu wyjaśnił powody swojej decyzji oraz podsumował spędzony czas w Villarreal:
Już się pożegnałem z zespołem, czekam na definitywne rozwiązanie wszystkich spraw i to wszystko. To trochę dziwna sytuacja, ale mam tę ofertę od dawna i jest to okazja mojego życia, a kiedy taka się pojawia, trzeba z niej skorzystać. Decyzje nie są podejmowane z dnia na dzień, myślałem o tym przez dłuższy czas, rozmawiałem z rodziną. Myślę, że będzie to dla mnie najlepsze wyjście.

To były dwa bardzo dobre lata w klubie i dziękuję wszystkim - kolegom z drużyny przede wszystkim. Jestem trochę smutny, ponieważ to połowa sezonu i nie jest to najlepszy czas na odejście, ale tak już się stało.
Bakambu pamiętał także o fanach i wypowiedział kilka ciepłych słów w stronę swoich partnerów z ofensywy:
Ludzie bardzo mnie kochają, a ja z kolei uwielbiam ich. Rozmawiałem z Baccą, gra z nim była bardzo przyjemna, ale nie tylko z nim - także z Soldado czy Sansone. Nie wiem, czy kiedykolwiek jeszcze będę miał okazję grać z takimi zawodnikami.
 źródło: ligahiszpanska.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz