poniedziałek, 26 lutego 2018

Przełamanie na Getafe

Villarreal CF pokonał u siebie 1:0 Getafe CF w spotkaniu 25. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Tym samym ekipa z Estadio de la Cerámica przełamała passę trzech spotkań bez wygranej.

Mecz z Getafe miał bardzo dziwny przebieg. Co prawda gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie po trafieniu Unala już w 3. minucie. Bohaterem meczu został jednak bramkarz Submarino, Sergio Asenjo, który obronił dwie jedenastki wykonywane przez zawodników Getafe.

Pierwszą "jedenastkę" przybysze spod Madrytu zmarnowali w 36. minucie. Javi Fuego spowodował upadek w polu karnym Djene Dakonama, ale Asenjo wybronił uderzenie Angela Rodrigueza w lewy róg bramki.

W 49. minucie w polu karnym gospodarzy, po starciu Jaume Costą, upadł Gaku Shibasaki. Sędzia dopatrzył się faulu i wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jorge Molina i posłał półgórne uderzenie ni to w środek, ni to w róg bramki i Asenjo sparował tę piłkę.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com