poniedziałek, 12 lutego 2018

Wpadka czy kryzys?

Villarreal CF niespodziewanie przegrał u siebie 1:2 z Deportivo Alaves w spotkaniu 23. kolejki La Liga Santander 2017/2018. To druga porażka z rzędu ekipy z Estadio de la Cerámica.

Spotkanie na Estadio de la Ceramica było starciem drużyn z dwóch krańców tabeli - Villarreal w dalszym ciągu musi bronić miejsca premiującego awansem do europejskich pucharów, natomiast Deportivo wciąż walczy o uzyskanie jak największego dystansu od strefy spadkowej. Gospodarze przed tygodniem przegrali na wyjeździe z Betisem, dlatego starcie z jedną ze słabszych ekip obecnego sezonu miało być idealną okazję na poprawę nastrojów.

Pierwsza połowa stała pod znakiem sporej przewagi podopiecznych Javiego Callejy, ale bardziej konkretni byli goście, których wszystkie trzy strzały były celne, zaś po stronie gospodarzy sytuacji bramkowych było aż dziewięć, ale żadna z nich nie stworzyła realnego zagrożenia.

Jedna z sytuacji dla Deportivo zakończyła się golem. W 40. minucie Alfonso Pedraza po rzucie rożnym wbił piłkę głową wgłąb pola karnego, a tam delikatnym jej dotknięciem do siatki skierował ją Rodrigo Ely.

Po przerwie dominacja Villarrealu w każdym aspekcie gry była z minuty na minutę coraz większa, ale podobnie jak w pierwszej połowie, i tym razem to gospodarze okazali się skuteczniejsi. W 71. minucie John Guidetti dograł na wolne pole do wprowadzonego dwie minuty wcześniej na boisko Ibaia Gomeza, a ten sprzed pola karnego pokonał Sergio Asenjo.

Dopiero po stracie drugiego gola do gospodarzy uśmiechnęło się nieco więcej szczęścia. Sześć minut po stracie gola kontaktową bramkę zdobył Carlos Bacca, który skorzystał z niepewnej interwencji Fernando Pacheco.

Ostatecznie gospodarzom nie udało się nawet doprowadzić do wyrównania i Deportivo dość niespodziewanie wygrało na Estadio de la Ceramica. Dzięki temu triumfowi, podopieczni Abelardo odskoczyli od strefy spadkowej już na siedem punktów.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com