piątek, 14 maja 2021

Submarino bliżej pucharów

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:0 Real Valladolid w spotkaniu 36. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Wygrana ta mocno zbliżyła Żółtą Łódź Podwodną do gry w europejskich pucharach w najbliższym sezonie.

Grająca w kratkę w ostatnich tygodniach Żółta Łódź Podwodna nie mogła sobie pozwolić w czwartkowym meczu na stratę punktów. Zdawała sobie z tego sprawę i do meczu na Estadio Municipal Jose Zorrilla przystąpiła bardzo skoncentrowana. W pierwszej połowie piłkarze Villarreal utrzymywali się przy piłce, konsekwentnie szukając swoich okazji do zdobycia bramki, ale brakowało im zdecydowania w decydujących momentach. W efekcie na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie spotkanie było znacznie ciekawsze, głównie za sprawą większej liczby podbramkowych sytuacji. Lepszą skuteczność zaprezentowali goście i to oni w ostatecznym rozrachunku sięgnęli po komplet punktów. Drużynę Villarreal na prowadzenie w 68. minucie wyprowadził Gerard Moreno, który po podaniu Pau Torresa z głębi pola świetnie opanował piłkę w polu karnym, a następnie precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Druga bramka tego spotkania padła już w doliczonym czasie gry. Szybką akcję zespołu i dogranie przed pole karne Manu Triguerosa płaskim strzałem z kilkunastu metrów na bramkę zamienił Etienne Capoue

Relacja z meczu za: primeradivision.pl